Kinder

Mayıs Ayı Yazısı

OKULDA ETKİLİ ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ İLİŞKİSİ YÖNETİMİ

Ögretmen ve ögrenciler arasındaki pozitif veya negatif ilişkiler ögrencilerin akademik, sosyal, duygusal ve davranışsal yönlerden gelişmelerini olumlu ve olumsuz yönde etkileyebilir. Okulda insan ilişkilerinin niteliğini geliştirmek örgüt olarak okulların varoluş nedenleridir.

Tamamını Okuyun

Mutlu Çocuk Akademisi

Mutlu Çocuk Akademisi

Kurumumuz Halkalı Atakent'de Soyak Olimpiakent içerisinde Olimpia Center'da bulunmaktadır.

Kurumumuz 8 anasınıfı öğretmeni, 3 branş öğretmeni, 1 pedegog, 3 yardımcı öğretmen, 2 yardımcı personel, 1 aşçı kadromuz ile hizmet vermektedir.

2-6 Yaş Tam Gün Eğitim Saatleri   Yarım Gün Eğitim Saatleri
     

07:15 – 09:00 Okula geliş
09:00–09:30 kahvaltı
09:30 – 11:45 Eğitim öğretim
12:00 – 12:30 Yemek
12:30 – 15:00 Eğitim öğretim
15:00 – 15:30 Kahvaltı
15:30 – 16:30 Eğitim öğretim
16:30 -17:00 Eve dönüş 17:00 – 18:30 Etüt

 

  08:00 – 09:00 Okula geliş
09:00–09:30 kahvaltı
09:00 – 12:00 Eğitim öğretim
12:00 – 12:30 Yemek
12:30 – Eve dönüş hazırlıkları ve eve dönüş
• Veliler öğrencilerin sağlıkları ile ilgili özel durumları hakkında (astım, alerji, ilaç takibi, sürekli devam edilen hastane ya da özel doktor v.b.) bilgi formu doldurur.

• Velilerin, öğrencilerin sağlık durumlarına ilişkin değişimleri (astım, alerji, ilaç takibi v.b.) okul idaresine bildirmesi gerekir.

• Veli, bulaşıcı hastalıklarda okul yönetimini bilgilendirmek zorundadır. Öğrenciler rapor bitimine kadar okula gelmezler.

• Sağlık durumu elverişsizliği nedeni ile okula gün içerisinde devam edemeyecek öğrencilerin durumu velilerine bildirilir.
• Ulaşım, okulumuz bünyesinde bulunan servisler tarafından sağlanır. Servislerimizin tüm denetimleri okulumuz tarafından yapılmakta, araçlarda emniyet kemeri ve servis hostesi bulunmaktadır.

• Servis kullanacak öğrencilerin adres bilgileri kayıt esnasında Okul Müdürlüğü'ne veli tarafından bildirilir. Servis görevlileri öğrencileri evlerinin önünden ilgili kişilerden alıp, ilgili kişiye teslim eder.

• Öğrencilerimiz servis formunda belirtilen ilgili kişilerden başkasına teslim edilemez. Ancak, olağanüstü durumlarda veli tarafından yazılı olarak bildirildiği takdirde belirtilen kişiye teslim edilebilir. Servis saatinde evde karşılanmaması durumunda öğrenciler okula teslim edilirler.

• Servis kullanan diğer öğrencilerin ve velilerin bekletilmemesi açısından belirtilen saatlerde hazır bulunulmasına özen gösterilmelidir.

• Servis saatinde hazır olunmaması durumunda servislerimizin öğrencilerimizi bekleme süresi 3 dakika ile sınırlıdır.

• Servis hostesinin diğer çocukların güvenliği açısından servisten inmesi kesinlikle yasaktır. Bu yüzden öğrencinin velisi tarafından servis kapısından alınıp teslim edilmesi gerekmektedir.

• Servislere yiyecek ve içecekle binilmesi kabul edilmemektedir.

• Servis saatlerinin aksamaması ve bilgi akışının daha sağlıklı olabilmesi için okula iletilmesi gereken bilgilerin servis görevlileri aracılığı ile yapılmayıp telefon aracılığı ile yapılmasına özen gösterilmelidir.

• Servis saatlerinin aksamaması için başka servis kullanılması ve güzergah değiştirilmesi teklif edilmemelidir.

• Velisinin izni olmadan öğrenciyi servis ya da velinin belirlediği kişi dışında hiç kimse okuldan alamaz.

• Veliler çocuklarının almak için sınıfa gitmez, kendileri için ayrılan bölümde beklerler.

• Sınıf öğretmenleri servislerle giden öğrencileri servis hosteslerinin bulunduğu toplanma yerine götürdükten sonra velisi tarafından alınacak öğrencileri bizzat teslim eder.
Kurumumuzda eğitim gören çocuklarımızın sağlıklı ve yeterli beslenebilmesi için aylık yemek listelerimiz Uzman Dr. Lütfi Akgün tarafından hazırlanmaktadır.
Mayıs ayı yemek listesini indirmek için buraya tıklayın.
Sağlıklı beslenme ile ilgili seminer dosyasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Gün içindeki aktivitelerde çocukların hareketlerini kısıtlamayan ve öz bakım ihtiyaçları kolayca karşılamalarına imkan sağlayan okul amblemimizi taşıyan eşofmanlarımız giyilir. Aynı zamanda çocuklar bağcıksız rahat ayakkabılar giyerler. Öğrencilerimiz, sanat etkinlikleri, bahçe oyunları gibi çalışmalara katıldıkları için kıyafetlerin lekelenme olasılığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Oyun sırasında birbirlerine zarar verebileceği ve kaybolabileceği göz önüne alınarak kolye, bilezik, küpe, gibi takılar takılmamalıdır.

Her öğrenciden ıslanma, terleme gibi durumlarda değiştirilmez üzere yedek kıyafet ve çamaşır istenmektedir. Okula gönderilen yedek kıyafetlerine de yukarıda anlatılan özelliklerde olması ve öğrencinin adına etiketlenmesine özen gösterilmelidir.

Biricik yavrularımızın en özel günleri olan doğum günleri sınıf içinde öğretmenleri tarafından hazırlanan bir partiyle kutlanır.
Bu kutlamalar için; anaokulu idaresine bir hafta öncesinden haber verilmesi gerekmektedir.
Doğum günü kutlayacak öğrenci velileri o gün için doğum günü pastası , kuru pasta ve içecekleri sınıf mevcudu kadar getirirler.
Doğum günü olan öğrencimizin sınıf arkadaşları sınıf içerisinde verecekleri hediyeleri kendileri hazırlar.
Eğitimin aksamaması için verilen kutlama saatlerine uyulmasına ve katılan anne baba ile sınırlı olmasına özen gösterilmelidir. okul yönetimi bilgilendirilerek isteyen velilerimiz animatör getirebilir.
Servis kullanan öğrencilerin 17:00′da servislerde okuldan ayrılmasının
ardından 17:00 – 18:30 saatleri arasında etüt programı uygulanır.
Etüt programı dahilinde öğrencilerimiz, nöbetçi öğretmenler rehberliğinde ilgili ve ihtiyaçları doğrultusunda eğitim öğretim sürecini destekleyen bireysel etkinliklere yönlendirilerek, bu zamanı etkin bir şekilde değerlendirmeleri sağlanır.
Temel ihtiyaçlardan biri olan uyku, özellikle 2-3 yaş döneminde çok önemlidir. Bu amaç 2-3 yaş grubumuz öğle yemeğinden sonra 1 saat 30 dakika dinlenmektedir. Bu dinlenme zamanımız için, yastık, battaniye/pike, çarşaf istenmektedir. Bu eşyalar, 15 günde bir eve gönderilerek temizleri ile değiştirilmektedir.
Okulmuzda işlenen konulara bağlı olarak geziler düzenlenir.
Bu geziler veliye gönderilen aylık programlarda belirtilir.
Gezilerden önce veliye gezi izin formu gönderilir.
Velilerin formu doldurup okul yönetimine ulaştırmaları gerekmektedir.
Tüm öğretmenler öğrencilerle birlikte geziye katılırlar.
Gezilerin ulaşımı okul servisleri ile sağlanır.